Македонија
1. December 2020 - 12:40

Украден паричник и лични документи на пациент кој починал во ковид центар во Скопје

Вчера во Полициската станица Центар Г.К. (48) од Скопје пријавил дека во временскиот период од 21.11 до 29.11.2020 година во Комплекс клиника „Мајка Тереза“ (Ковид Центар) каде бил хоспитализиран неговиот татко Д.К. (72) кој починал во центарот од страна на непознат сторител одземен му е паричникот во кој имало пари и лични документи и предмети, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Со статус на фејсбук се огласи и ќерката на починатиот пациент.

 

Nie tukushto go pogrebavme tatko mi i go isprativme vo negoviot vechen dom. Skrsheni sme od bolka... Ne mozam da se...

Posted by Olivera S. Ole on Monday, November 30, 2020