Македонија
22. January 2022 - 12:37

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Струга-Ќафасан

Се укинува забраната за тешки товарни возила на патниот правец Струга-Ќафасан, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Забраната на овој патен правец беше воведена утрово.