Македонија
14. February 2018 - 9:20

Укината забраната за камиони на Пресека

 На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила.
 
Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно, како и на планинскиот премин Буково . На патот Тетово – Попова Шапка има  забрана за тешки товарни возила и автобуси