Македонија
18. November 2019 - 19:17

Ученик го нападнал другарот во спортска сала

Малолетник од Скопје пред неколку дена бил нападнат од страна на негов соученик во училишна спортска сала.
 
Случајот во полицијата го пријавила мајката на нападнатото момче.
 
Од полицијата во дневниот билтен информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.