Балкан
5. December 2016 - 9:19

Убиството на Јелена на крајот: Ќерката открива кој е убиецот со цртеж

Истрагата за убиството на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ по се изгледа по осум месеци доаѓа до крајот. Ќеркичката Јана на 33-годишната ѕвезда на Гранд со цртеж ќе открие кој е убиецот.

- Зоран ја повтори истата приказна неколку пати во полиција. Неговата ќерка рече дека видела нешто страшно. Доколку од полицијата и дадат хартија и пенкало, таа би можела да го нацрта убиецот, вели извор на истрагата.

Инаку, Јелена беше убиена додека трчаше на насипот кај Борча, во Црвенка. Убиецот брутално и ја искрши главата.

По осум месеци тој сеуште по кобниот 2 април е на слобода.