Македонија
30. September 2019 - 8:36

Убиство во Кочани, сопругата го избодела мажот до смрт

Семејна драма утрово завршила трагично во Кочани.

Според неофицијалните информации кои ги доби Сител, по расправијата која настанала помеѓу сопружници, жената до смрт го избодела нејзиниот сопруг во дворот од семејната куќа.

Со тешки телесни повреди и голем број исекотини се здобила и сопругата која со возило на итната медицинска помош од Кочани била пренесена во штипската клиничка болница.

Сител побара информација од СВР Штип од каде не информираа дека се во тек проверките и јавноста ќе ја информираат веднаш откако ќе имаат информации за случајот.

 
Иван Кузмановски