Македонија
14. August 2020 - 13:47

Убиство во Инџиково – му побарале пари, па го застрелале пред сопругата

Обид за грабеж завршил со убиство. 49-годишен жител од скопско Инџиково, синоќа во 23 часот и 6 минути бил затстрелан во својот дом од две лица.

Трагичниот настан се случил откако двете лица вооружени влегле во дворот на жртвата и му побарале пари.

Мажот им се спротиставил и не им дал пари, по што напаѓачите го застрелале. Расправијата се случила пред очите на сопругата која веднаш повиката полиција и брза помош.

Соседите велат дека долго време го познавале убиениот, за кои ни рекоа дека бил мирен и добар човек.

Од МВР велат дека работат на расчистување на случајот.

 

Елена Милошевска