Балкан
25. November 2015 - 11:12

Убиство и самоубиство го потресе регионот

Во Зрењанин синоќа околу 20 часот се случило убиство и самоубиство соопштила полициската управа од градот. Во соопштението се наведува дека 27 годишен маж од Зрењанин со огнено оружје ја усмртил поранешната невенчана сопруга а потоа извршил и самоубиство. Увидот на местото на злостворството го извршил заменикот на вишото јавно обвинителство во Зрењанин и припадниците на Минстерството за внтрешни работи.