Свет
18. јуни 2016 - 16:45

Убиецот на британската пратеничка излезе пред судот

Во   лондонскиот суд денеска се појави Томас Мер обвинет за убиство  на британската пратеничка Џо Кокс.

Најмалку 12 лица се уасени во антитерористичка операција во Белгија. Уапсените лица планирале напад, соопшти федералното обвинителство.

Масакрот во Орландо ја намали предноста на Хилари Клинтон во однос на  Доналд Трамп, од 14 на 10 проценти. Последната анкета покажа дека во моментов     45  проценти  на  Американците се согласуваат со идејата на Доналд Трамп да се забрани влез на муслиманите во земјата.