Loading Video...
Фудбал
18. јуни 2021 - 16:04

Убедлив триуммф на Бразил против Перу

 
Селекцијата на Бразил ја забележа и втората победа на Копа Америка. 
 
Во рамките од 2.коло „кариоките“ славеа со 4:0 во дуелот против Перу.  Стрелци на головите беа Сандро во 12-минута, а во вториот дел погодија Нејмар (68), Рибеиро (89) и Ричарлсон (90+3). 
 
Во следната рунда Бразил ќе го игра дербито против Колумбија која синоќа одигра без голови 0-0 против Венецуела.  
 
Со максимални 6 бодови Бразил е лидер на табелата во Б групата, во која Колумбија собра 4, венецуела им,а 1, а без бодови досега се Еквадор и Перу кои треба да играат меѓусебно.