Македонија
14. јуни 2017 - 13:36

Уапсено едно лица на Граничниот премин „Долно Блаце"

Во 10 часот и 30 минути на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен 32-годишниот M.M. од Република Косово.
 
Лицето е лишено од слобода врз основа на меѓународна потерница.
 
Во 13 часот и 40 минути  со потврда за предавање на лице, истиот е предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.