Loading Video...
Балкан
10. February 2019 - 16:39

Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда

Сплитската полиција утрово приведе тројца  мажи за  вчерашниот напад  на ватерполистите на Црвена Звезда а во тек е потргата по уште едно лице.   

Хулаганите со палки   нападнале тројца српски  спортисти кои седеле во кафуле во Сплит. Еден од нападнатите скокнал во море за да се спаси. Во врска со нападот се огласи и српскиот претседател.

И хрвтската влада  го осуди  насилството врз играчите на српскиот тим, кои допатувале во Сплит да одиграат натпревар.