Македонија
6. March 2021 - 11:38

Уапсени двајца скопјани, кај нив пронајдена марихуана

На 05.03.2021 во 20.30 часот на подрачје на Центар, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода О.Б.(20) и С.С.(18), двајцата од Скопје бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.