Македонија
19. February 2020 - 10:29

Уапсени двајца скопјани кај кои била пронајдена марихуана

Денес во 04.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје во с.Ново Село го лишиле од слобода Д.Т.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и прашкаста материја. Исто така денеска во 00.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит пазар го лишиле од слобода М.Ѓ.(31) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.