Свет
27. March 2017 - 12:45

Уапсени двајца мажи - Криеле кокаин во банани

Шпанската полиција соопшти дека денес уапсила двајца мажи, осомничени дека, во лажни банани направени од смола, криумчареле кокаин.
 
Во картонски кутии во кои се наоѓале вистински банани, имало уште 10 килограми кокаин.
 
Уапсените ќе одговараат за кривично дело припадност на организиран криминална група, а под истрага е уште еден Италијанец.a