Македонија
1. November 2019 - 11:20

Уапсен скопјанец кој направил сообраќајка и побегнал од местото на несреќата

Вчера во 14.20 часот било пријавено дека на ул.„Коле Канински“ полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.И.(47) од Скопје.

Тој се барал поради напуштање на местото на претходно случена сообраќајна незгода.