Македонија
5. February 2020 - 11:47

Уапсен скопјанец баран за издржување на затворска казна

Синоќа во 20.00 часот на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.А.(36) од Скопје, затоа што се барал за доиздржување на затворска казна.