Македонија
31. October 2020 - 11:19

Уапсен албански државјанин баран со потерница на Ќафасан

На 30.10.2020 во 14,25 часот на граничниот премин „Ќафасан“ од страна на полициски службеници бил приведен Б.К.(29) од Р.Албанија бидејќи било констатирано дека истиот евидира во „Стоп-листа- Интерпол“ со мерка „Апси“.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Струга за понатамошна постапка.