Македонија
13. December 2019 - 11:09

Уапсен Албанец на преминот „Ќафасан“ - во автобусот каде што седел била пронајдена марихуана

Синоќа во 22.05 часот на Граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода С.Т.(19) од Р.Албанија, бидејќи се наоѓал на „стоп листа“, со мерка за задржување, а при преглед во автобусот каде што седел била пронајдена марихуана. За настанот е известен јавен обвинител, а лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Струга за поматамошна постапка.