Македонија
1. October 2020 - 16:41

Уапсен 55-годишен скопјанец кој физички нападнал и извршил обљуба врз 46-годишна жена

Во СВР Скопје бил лишен од слобода Г.В.(55) од Скопје, поради сомнение дека на 29.09.2020  физички нападнал и извршил обљуба врз 46 - годишна скопјанка, соопштуваат од МВР. 

Се работи на целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе следи соодветен поднесок.