Македонија
1. December 2020 - 11:11

Уапсен 20-годишен кумановец, при преглед кај него пронајдени ловечка пушка и 12 патрони

Вчера во 21.00 часот на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода С.С.(20) од Куманово, затоа што при преглед кај него се пронајдени ловечка пушка и 12 патрони, информираат од МВР.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Гази Баба за понатамошна постапка.