Свет
6. March 2018 - 11:10

Турција ќе гради кампови за 170.000 луѓе во Сирија

Турција ќе изгради кампови за 170.000 луѓе на девет локации во сириската провинција Идлиб.

Турски дипломатски извори информирале дека кампови ќе се градат и во областа што е под контрола на Анкара во североисточниот дел на Сирија.