Македонија
18. February 2018 - 11:59

Турчин уапсен на преминот „Деве Баир“

Вчера во 16 часот и 15 минути на Граничен премин „Деве Баир“ на влез во Република Македонија се пријавил турскиот државјанин кој доставил фалсификуван документ.
 
55- годишниот А.Т, кој управувал товарно моторно возило „Мерцедес“ со полуприколка „Фруехауф“ со турска национална ознака, кој на увид доставил зелена карта за осигурување која била фалсификувана- стои во соопштението од полиција.
 
Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Крива Паланка за понатамошна постапка.