Loading Video...
Свет
13. September 2019 - 20:00

Тројца загинати во невреме во Шпанија

Три  лица загинаа во  поплавите предизвикани од поројните дождови што ја зафатија  Шпанија.  Најпогодени се регионите  Валенсија, Аликанте и Мурсија. Спасувачките екипи успеале да спасат три лица од давање  во надојдена река.  Во погодените области  на помош е испратена и војската.