Свет
9. July 2017 - 10:47

Три лица загинаа во пожар во Хјустон

Три лица загинаа синоќа при пожар што изби во станбена зграда во близина на Хјустон. 

Огнот избил во зграда во Крозби, на околу 30 киломатри североисточно од Хјустон. 

Започната е истрага за причините за пожарот.