Македонија
19. May 2020 - 10:51

Три лица обвинети за разбојништво во Скопје

Вчера во 11.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред банка во с.Сарај, скопско, три лица со закана со автоматски пушки,  извршиле разбојништво над О.Б(27) од с.Крушопек, скопско, при што му одзеле торба со пари и го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во соопштението од МВР.