Македонија
6. December 2021 - 11:34

Три години затвор за 27-годишна скопјанка кој извршила тешка кражба

На 05.12.2021 во 22.10 часот на кеј „Димитар Влахов“, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, врз основа на судска наредба, ја лишиле од слобода Ш.М.(27) од Скопје.

Таа била барана за издржување на казна затвор во траење од три години за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Идризово за издржување на казната.