Балкан
26. February 2020 - 19:29

Трет случај на заразен од Ковид-19 во Хрватска

Трет случај на заразен со новиот коронавирус е регистриран во Хрватска, соопштија властите.

Лицето кое е заразено е сместено во болница во Риека. Се работи за маж кој работел во Парма во Италија, соопштија властите.

Министертот за здравство Вили Берош денеска изјави дека досега се направени 87 анализи.