Свет
3. November 2016 - 11:24

Трамп подготвува победничка забава, веќе испратил покани

Изборниот штаб на републиканскиот кандидат Доналд Трамп е уверен во победа на претседателските избори во САД и веќе испратиле покани за победничка забава.

Забавата во чест на победата на Трапм ќе се одржи во њујоршкиот хотел Хилтон мидтаун.

Во поканата се вели дека забавата ќе биде одржана ноќта на изборите 8 ноември. Повикани се само „пријатели и оние кои ги поддржуваа Трамп-Пенс (Мајк Пенс, кандидат за потпретседател).