Loading Video...
Свет
6. November 2017 - 17:01

Трамп од Токио: Нуклеарната програма на Северна Кореја е закана за светот

Нуклеарната програма на Северна Кореја е закана за светот. Ерата со стратешко трпение кон Пјонгјанг е завршена. Сите опции се во игра  порача Доналд  Трамп од Токио , додека премиерот на Јапонија, Абе го подржа ставот на американскито претседател. По  Јапонија, Трамп ќе замине за Јужна Кореја во рамки на неговата азиска турнеја  со главна тема кризата околу нуклеарната програма на Северна Кореја. Претседателот на САД ќе ги посети и Кина, Виетнам и Филипините.