Loading Video...
Свет
13. August 2017 - 16:36

Трамп и Макрон телефонски разговарале за Северна Кореја

Трамп и Макрон  теелофнски разговарале за Северна Кореја. Белата кука соптши дека  претседателите на САд и ФРанција се договориле дека ке соработуваат за решавање на кризата со Пјонгјанг. Трамп изминатите неколку дена со  Ким јон Ун размени  серија заканувачки пораки.