Свет
19. September 2017 - 16:57

Трамп: Ако САД бидат загрозени тогаш Северна Кореја ќе биде уништена

 

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска во Њујорк изјави дека САД нема да имаат избор освен целосно да ја уништат Северна Кореја, ако Пјонгјанг ги загрози.