Македонија
7. јуни 2016 - 13:19

Трагедија во затворот Идризово

 
Околу 6 часот и 50 минути трагедија се случи во затворот Идризово. Осуденикот А.П. (43) бил пронајден во безсознание, а додека го транспортирале кон Ургентен центар , за жал починал. Смрт е констатирана од Итна медицинска помош, а телото на починатиот е предадено во Институтот за Судска Медицина за обдукција.