Македонија
1. January 2019 - 15:46

Трагедија во Велес: Загина маж во пожар

Утринава  околу 10.15 часот е пријавено дека настанал пожар во куќа во село Горно Оризари, велешко, сопственост на Р.М.(80). При гаснење на пожарот од страна на Противпожарна екипа Велес пронајден е починат Р.М.. Се врши увид.