Македонија
17. September 2017 - 12:14

Трагедија во струмичко: Татко и син загинаа од струен удар

Вчера во 21,00 часот во с.Сушица-Општина Ново Село, И.П. (54), додека се туширал во купатилото, од неисправна електричната инсталација добил струен удар и починал на самото место.

Откако тоа го забележал неговиот син М.П.(30), сакајќи да му помогне на својот татко и тој добил струен удар и починал. 

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител, увидна екипа од СВР-Струмица и од ЕВН.