Македонија
16. April 2016 - 12:21

Трагедија во Скопје: Мајка го пронајде синот мртов во својот дом

Трагедија викендов го потресе Скопје. Вчера во 18 часот 70-годишната С.К. пријавила дека на булеварот „Партизански Одреди“ во нејзиниот дом го пронашла починат синот. Според податоците од полицијата, се работи за 44-годишниот Александар К.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција која ќе покаже во какви околности настапила смртта.