Македонија
21. March 2016 - 12:51

Трагедија во Ракотинци: Мајка го пронајде мртов својот син

Вчера утро, во 09.50 часот во с.Ракотинци, скопско, В.Ц. (79), во сопствената куќа, го пронашла починат нејзиниот син В.Ц. (43).

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а од страна на Јавен обвинител наредена е обдукција на починатиот.