Македонија
19. July 2017 - 22:03

Трагедија во Македонија: Возач почина на лице место

Страшна сообраќајка ја потресе Македонија попладнево, кога возач излетал со автомобилот и за жал починал на лице место. 

Во 18 часот и 30 минути Р.Д. од Куманово загина во сообраќајна незгода која се случила на патот Велес-Градско, кога со својот автомобил излетал од патот од засега неразјаснети причини.

Поливијата го истражува случајот.