Македонија
28. August 2016 - 13:30

Трагедија во Македонија: Прегазен пешак почина на лице место

Околу 13 часот и 30 минути на регионалниот пат Кавадарци – мотел Дреново, на мостот на Црна река кај селото Возарци се случила сообраќајна незгода при што 31-годишниот М.Т. од Струмица управувајќи возило „Пунто“ со струмички регистарски ознаки прегазил пешак.

Се работи за 57-годишниот Н.С. од селото Дреново кој од здобиените повреди починал на лице место.

Увид извршила екипа од полицијата.