Македонија
15. May 2016 - 12:43

Трагедија во Македонија - Мртва жена пронајдена на улица

Трагедија во Македонија. Во текот на вчерашниот ден во 18 часот, од страна на Итната медицинска помош, било пријавено дека на патот за селото Соње до општината, лежело непознато женско лице кое не давало знаци на живот.
 
Полициски службеници излегле на местото на настанот и било констатирано дека се работи за 72-годишната О.Ј. од Сопиште.
 
По наредба на Јавен обвинител телото на починатата ќе биде предадено за обдукција на Институтот за Судска Медицина.