Македонија
24. August 2018 - 10:22

Трагедија во Крива Паланка: Загина рудар

Трагедија  во Крива Паланка, загина рудник откако паднал во јама.
 
Според информациите на полицијата, вчера  околу 21.25 часот во рудник „Болмак“ во Крива Паланка, Ј.П.(55) од с.Мождивњак, кривопаланечко, при работа паднал во јама и се здобил со повреди.
 
На пат кон Здравствен дом Крива Паланка Ј.П. починал. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.