Македонија
9. November 2015 - 9:56

Трагедија во Кавадарци - Починало бебе, наложена е обдукција

Утрово во 04,45 часот  од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди  портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

- По наредба на надлежен Јавен обвинител излезено е на лице место, се работи на целосно расветлување на настанот, соопшти таа. 

Од Јавното обвинителство од Велес потврдија дека наложиле обдукција.

Од кавадаречката Брза помош  изјавија  дека бебето  не давало знаци на живот и доктор од Службата само ја констатирал смртта. Малечкото било однесено до кавадаречката општа болница од каде пријавиле во полиција.