Свет
15. December 2017 - 12:43

Трагедија во Франција: Се судрија воз и училишен автобус - има мртви и повредени

Бројот на жртви во судирот на воз и школски автобус на југ во Франција се зголеми на шест, изјави извор близок до истрагата.

Несреќата се случи синоќа кога воз удри во автобус на премин во градот Перпињон.

Во автобусот биле деца на возраст од 11 до 17 години.

Министерството за внатрешни рабвоти соопшти вчера дека настрадале четири деца