Македонија
29. March 2016 - 13:01

Трагедија: Скопјанка починала на гости кај своите пријатели

Пет минути по полноќ во ЕИК-Скопје од Итна медицинска помош пријавиле дека во Скопје на ул. „Македонска Преродба“ , починала М.Н. (55) од Скопје. Истата била на гости кај пријатели на наведената адреса. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено на обдукција.