Свет
22. November 2017 - 9:23

Трагедија: Се урна авион

 

Авион на американската воена морнарица, со 11 патници и членови на екипажот се урна во Јапонско Море, југоисточно од Окинава.

Веста за несреќата е потврдена од претставник на американската воена морнарица, но без да наведе детали.