Македонија
28. February 2019 - 10:54

Трагедија на Градскиот Стадион во Битола

Трагедија се случила на Градскиот Стадион во Битола, работник падна од скеле. Според инфромациите на МВР, вчера околу 11.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на Градскиот стадион во Битола, при изведување градежни работи на објект во изградба, Д.Д.(58) од село Црнобуки, битолско, паднал од скеле на бетонска подлога.
Од екипа на Итна медицинска помош бил пренесен во Клиничката болница во Битола каде му биле констатирани тешки телесни повреди,  а во 19.30 часот починал.
Увид на местото извршила екипа од СВР Битола во присуство на трудов инспектор. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.