Македонија
7. January 2016 - 13:32

Трагедија на Бадник во тетовско - Мртов маж пронајден во бетонски канал

Вчера околу 15:15 часот во водата на коритото од бетонски канал во центарот на село Вратница-Теарце, бил пронајден машки труп.

По направената идентификација, соопшти денеска МВР, било утврдено  дека се работи за Богољуб С.(55) од село Вратница.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и увидна екипа на СВР-Тетово, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на фамилијата за погреб.