Балкан
13. February 2017 - 14:10

Трагедија: Момче излегло да помогне при сообраќајка, заврши под тркала

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која ноќеска околу 2.50 часот се случила во близина на Тузла.

Според информациите од полицијата, како пешак настрадал 26.годишен работник во шлеп - службата.

Него на магистралниот пат го удрил автомобил и починал на самото место.

Увид направиле полиција и истражните органи на Република Српска.

Ново на Сител