Македонија
5. April 2017 - 14:27

Трагедија: Гостиварец се обеси во својот дом

Вчера во 12.30 часот во ПО-Галате било пријавено дека во с.Дебреше, гостиварско, во сопствениот дом, самоубиство со бесење извршил Р.Р.(47).
 
Од страна на екипа од Брза помош била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од полициската станица Гостивар. 
 
По наредба на ЈО врз телото на починатиот ќе се изврши обдукција.