Свет
11. July 2018 - 11:21

Торнадо ја опустоши Америка: 20 повредени во страотен удар на силни ветрови

Дваесетина лица се повредени, од кои тројца се во критична состојбам во налетот на торнадо кое ја погоди американската држава Северна Дакота.

Торнадото исто така оштети и уништи 122 камп куќички во еден камп.

Локалниот шеф соопшти дека торнадото опустошил цел еден округ, наведува американската агенција.